Şartlar & Koşullar

MADDE 1 -SATICIN ÖDEME VE TESLİMAT ŞARTLARI :  SÖZLEŞMENİN TARAFLARI SATICI : GUMEN BILGISAYAR SAN.TIC.LTD.STI.

HAVALE  EFT İLE  ÖDEME:

İnternet üzerinden sipariş verdikten sonra sitede belirtilen tutarı asağıdaki hesaplardan birine yatırınız ve yatırdığınıza dair Müşteri Hizmetleri yetkililerimizle iletişim bölümümüz vasıtasıyla kontak kurunuz. 

Havale/EFT yaparken açıklama kısmında lütfen adınızı ve sipariş numaranızı yazınız. EFT yapıyorsanız hesap sahibinin adını mutlaka bankanıza 'Murat Gumen' olarak belirtmeniz gerekmektedir.

GARANTİ BANKASI
HASANPAŞA ŞUBESİ
TL HASANPAŞA - TR72 0006 2000 4130 0006 2985 77
EUR HASANPAŞA - TR23 0006 2000 4130 0009 0963 57
USD HASANPAŞA - TR93 0006 2000 4130 0009 0963 58

YAPI KREDİ BANKASI
KADIKÖY ŞUBESİ
TL KADIKÖY - TR57 0006 7010 0000 0063 9865 77
EURO KADIKÖY - TR66 0006 7010 0000 0063 9866 09
USD KADIKÖY - TR13 0006 7010 0000 0063 9865 93
 
İŞ BANKASI
HASANPAŞA ŞUBESİ
TL HASANPAŞA - TR69 0006 4000 0011 1660 3180 85
EUR HASANPAŞA - TR72 0006 4000 0021 1660 1069 54
USD HASANPAŞA - TR13 0006 4000 0021 1660 1069 49

Tarafımıza ödeme bilgisi verdiğinizde, banka hesabı kontrol edilip siparişiniz hemen işleme konulacaktır.

HAVALE İLE SİPARİŞLERDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR:

* 3 iş günü içerisinde tarafımıza ulaşmayan havalelere ait siparişler iptal edilir.
* Havalenizin açıklama kısmına sipariş numarasını eklemeniz gerekmektedir.
* Havale yaparken oluşabilecek tüm masrafları karşılayacağınızı bankanıza bildirmeniz gerekmektedir. gumenbilgisayar.com hesabına kesintiler         yüzünden eksik gelen havalelere ait siparişler işleme konulmayacaktır.
* Siparişinizin en kısa zamanda işleme konulmasi için, havale yaptıktan sonra havale detaylarını (havale tarihi, banka adı, tutar, sipariş no) tarafımıza       bildirmeniz   gerekmektedir.     
* Bu şartların yerine getirilmemesinden doğacak olan aksaklıklardan gumenbilgisayar.com sorumlu değildir.

PAYPAL ÖDEME NEDİR..? NASIL KULLANILIR..?

Paypal internet üzerinde 100 milyondan fazla insanın tercih ettiği bir ödeme sistemidir. Paypal ile e-posta adresinizi kullanarak daha güvenli olarak para gönderip alabilir yada online alışveriş yapabilirsiniz.

Dünyanın en büyük açık arttırma siteleriniden Ebay paypal’ı temel ödeme sistemi olarak kullanmaktadır. Yine bir çok e-ticeret sitesinde paypal ödeme sistemi kullanılmaktadır.

Paypal ile Alışveriş

Paypalın getirdiği en büyük avantaj internet üzerinden yaptığınız ödemeleri kredi kartı bilgilerinizi kullanmadan doğrudan paypal ödemesi ile yapma imkanınız olması.

Kredi kartı ile ödeme yapılan sitelerde https gibi daha güvenli olan iletişim yolları kullanılsada, yinede küçük sitelerden alışveriş yaparken insan bir tereddüt duymuyor değil. Bu açıdan paypal ile alışveriş yapmak güvenlik için daha avantajlı.

Paypal hesabınız yoksa buradan açabilirsiniz.

KREDİ KARTI İLDE ÖDEME :

Siparişinizi verdiğiniz ürünün bedelini VISA veya MASTERCARD ile Internet üzerinden 100% GÜVENLİ bir şekilde ödeyebilirsiniz. Tüm kart bilgileriniz 256Bit SSL şifreleme ile korunarak bankaya iletilmektedir. Kredi Kartınıza provizyon alındıktan sonra teslimat süreciniz başlatılacak ve ürününüz taahhüt edilen zamanda siparişte belirttiğiniz adrese teslim edilecektir.

UPS KARGO İLE KAPIDA KREDİ KARTI VEYA NAKİT ÖDEME :

Sitemizden satın aldığınız ürünlerin bedellerini, kargonuz geldiğinde kapınızda Ödeyebilirsiniz!
Kapıda Ödeme Hizmeti nakit Ödemelerde geçerlidir. Kapıda Ödeme sistemi içersinde taksitli Ödeme seçeneği bulunmamaktadır.
Kapıda Ödeme seçeneği ile verilmiş olan siparişlerde gönderi öncesi müşterilerimizden telefon ile teyit alınacaktır. Teyit alınamaması halinde siparişiniz işleme alınmayacaktır. Bu sebeple üye olurken iletişim bilgilerinizi doğru girmeye özen gösteriniz.
UPS yetkilisi, siparişi veren kişinin kimlik kartı ibrazını görmeden, ürünü hiçbir şekilde teslim etmeyecektir.
Ödeme işlemleri tamamlanması ardından, sipariş ile ilgili faturanız size paketiniz ile birlikte anlaşmalı olduğumuz UPS firması tarafından teslim edilecektir.

Mal bedeli tahsilatlı Teslimat protokolü

Gönderen yükseltilmiş hizmetlerden ''mal bedeli tahsili '' seçeneğini belirtebilir bunun için taşıma üzerine ilaveten aşağıdaki belirlenmiş extra ücretleri öder  .Paket bilgisi tahsilatı ise:

a:Nakit şeklinde işaretlenmiş ise bilgide belirtilen Türk lirası tahsil edilip, para teslimatı takip eden 3 iş günü içinde Gönderenin banka hesabına havale edilir.Bunun için gönderene (6.5) TL+KDV ilave ücret uygulanır.

b:Kredi kartı tek çekim şeklinde işaretlenmiş ise bilgide belirtilen Türk lirası miktarı alıcının kredi kartından slip çekilerek tahsil edilir UPS bu parayı teslimatı takip eden bankanın belirlediği sürenin sonunda Gönderenin banka hesabına havale eder .Bunun için gönderene (6,5)TL +KDV ilave ücret uygulanır.

c:Kredi kartı taksitli şeklinde işaretlenmiş ise bilgide belirtilen Türk lirası miktarı alıcının kredi kartından slip çekilerek tahsil edilir.UPS bu parayı teslimatı takip eden bankanın belirlediği sürenin sonunda Gönderenin banka hesabına havale eder.Bunun için Gönderene (7,5)TL +KDV ilave ücret uygulanır.

d:Standart gönderilerde kapıda ödeme işlem bedeli (6,5)TL +KDV dir.

ALICI: Müşteri 
 
MADDE 2 - SÖZLEŞMENİN KONUSU: İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.gumenbilgisayar.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.gumenbilgisayar.comsitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. 
 
MADDE 3 - MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ: Mal/hizmet, alıcının teslimini talep etmiş olduğu teslim adresinde alıcıya teslim edilecektir. 
 
MADDE 4 - TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI: Teslimat masrafları alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını yada kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı satıcıya aittir. Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, mal/hizmetin siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
 
MADDE 5 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI: Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir. Mal/hizmetin tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini satıcıya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (Üç) gün içinde satıcıya göndermekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri alıcıya aittir. 
 
MADDE 6 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI: Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz. Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal/hizmet bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Mal/hizmeti 20 (yirmi) gün içinde iade alir. Haklı gerekçelerle satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta tedarik edebilir. Satıcı mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (on) gün içinde iade edilir. Garanti belgesi ile satılan mal/hizmetlerden olan veya olmayan mal/hizmetlerden arızalı veya bozuk olan mal/hizmetler, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için satıcıya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır. 
 
MADDE 7 - SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ: Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli www.gumenbilgisayar.com  adlı web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir. 
 
MADDE 8 - CAYMA HAKKI: Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.gumenbilgisayar.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal/hizmet bedeli alıcıya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli satıcı tarafından karşılanır. 
 
MADDE 9 - TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI: Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. 
 
MADDE 10 - YETKİLİ MAHKEME: İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, İzmir (Merkez) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI SATICI: Niksar Online Market hizmetleri 
 
ALICI: Müşteri 
 
MADDE 2 - SÖZLEŞMENİN KONUSU: İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.gumenbilgisayar.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.gumenbilgisayar.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. 
 
MADDE 3 - MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ: Mal/hizmet, alıcının teslimini talep etmiş olduğu teslim adresinde alıcıya teslim edilecektir. 
 
MADDE 4 - TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI: Teslimat masrafları alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını yada kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı satıcıya aittir. Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, mal/hizmetin siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
 
MADDE 5 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI: Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir. Mal/hizmetin tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini satıcıya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (Üç) gün içinde satıcıya göndermekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri alıcıya aittir. 
 
MADDE 6 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI: Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz. Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal/hizmet bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Mal/hizmeti 20 (yirmi) gün içinde iade alir. Haklı gerekçelerle satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta tedarik edebilir. Satıcı mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (on) gün içinde iade edilir. Garanti belgesi ile satılan mal/hizmetlerden olan veya olmayan mal/hizmetlerden arızalı veya bozuk olan mal/hizmetler, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için satıcıya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır. 
 
MADDE 7 - SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ: Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli www.gumenbilgisayar.com adlı web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir. 
 
MADDE 8 - CAYMA HAKKI: Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.gumenbilgisayar.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal/hizmet bedeli alıcıya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli satıcı tarafından karşılanır. 
 
MADDE 9 - TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI: Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.